fbpx

PiuGrande

Znajdź swój ulubiony produkt, sprawdź najnowszą kolekcję i nie przegap najlepszych obniżek z PiuGrande!

Zapisz się na Newsletter

  Kontakt

  +48 519 332 575 kontakt@piugrande.pl ul. Nowopogońska 98, Czeladź

  Darmowa wysyłka przy zamówieniach krajowych powyżej 250 PLN

  Back to top
    /  Moda damska   /  Jakie kolory ubrań dobrać do typu urody zima?

  Jakie kolory ubrań dobrać do typu urody zima?

  Typ urody zima

  Jakie kolory ubrań dobrać do typu urody zima?

  Warto posiadać podstawową wiedzę na temat posiadanego typu urody. Ponieważ to od niego zależy, w jakich kolorach ubrań będziemy wyglądać atrakcyjnie, a jakich zdecydowanie powinnyśmy się wystrzegać. W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe cechy charakterystyczne typu urody zima i pasujące do niej kolory.

  Typ urody zima – odmiany i ich cechy

  Urodę zimy najlepiej określić jako mocno kontrastową, różnią się one jednak pomiędzy trzema odmianami. Każdy typ urody, posiada jeszcze trzy podtypy, które będą charakteryzować się różnymi znakami. Możemy wyróżnić: czystą zimę, chłodną zimę i ciemną zimę.

  Czysta zima posiada niebieskie, zielone lub piwne oczy. Charakteryzuje się jasną i mleczną skórą w ciepłym odcieniu z tendencją do pojawiania się piegów. Będzie jednak mieć czarny lub ciemnobrązowy kolor włosów.

  Chłodna zima to odmiana z bardzo jasnym i chłodnym odcieniem skóry, można nazwać go porcelanowym, który często się rumieni. Chłodna zima posiada najczęściej szare lub brązowe oczy. Natomiast kolor włosów może być platynowy, mysi brązowy lub czarny.

  Ciemna zima jest odmianą najmniej kontrastową, i bywa mylona z jesienią. Kolor skóry może być oliwkowy lub ziemisty, najbardziej charakterystyczny jednak będzie jej chłodny odcień. Latem będzie się szybko opalać na brązowo, ale nadal będzie to chłodny kolor. Ciemna zima posiada piwne lub zielone oczy. Będzie również posiadać włosy w czarnym kolorze.

  Jakie kolory ubrań dobrać do typu urody zima?

  Najlepsze kolory dla czystej zimy

  Czysta zima najkorzystniej będzie wyglądać w kontrastowych zestawieniach, podobnych do jej urody. Kolory, które powinna wybierać są czyste i chłodne. Do jej palety barw należy krwista czerwień, burgund, czerń, butelkowa zieleń i stalowe odcienie. Nie sprawdzą się pastele i inne stłumione kolory.

  Najlepsze kolory dla chłodnej zimy

  Zgodnie z nazwą Panie o tym typie urody powinny kierować się chłodnymi kolorami. Dlatego najlepsza będzie biel i czerń. Poza tym chłodna zima może wybierać róże, żółcie, zielenie, czerwienie i niebieskości. W zestawieniu z tym typem urody sprawdzą się oczywiście odcienie szarego.

  Najlepsze kolory dla ciemnej zimy

  Ta odmiana najbardziej lubi się z ciemnymi kolorami, nie ma tu raczej miejsca na stosowanie kontrastowych połączeń. Kobiety o tym typie urody powinny wybierać kolory, takie jak zielony, malinowy, niebieski, fioletowy, różowy i czarny. Najważniejsze jednak, aby kolory były chłodne i ciemne. Natomiast ciepłe kolory można stosować w dodatkach, żeby odrobinę ożywić ciemne stylizacje np. pomarańcz lub złoto.

  You don't have permission to register